Velký přehled cen stepperů

Za kolik koupíte stepper na internetu? Záleží na značce, funkcích a stavu. Podívejte se, kolik vás bude stát tento efektivní fitness stroj. 

Steppery jsou velice účinné fitness stroje, trenažéry chůze do schodů. Koupit si můžete jednoduché mini steppery, nebo steppery s držadly pro ruce, případně i s měřením tepové frekvence. Všechny simulují velmi účinný pohyb po schodech, který je výborný pro formování svalů dolních končetin. Doporučuje se také při snaze zhubnout.

Nejlevnější jsou mini steppery

Mini steppery, nebo také twist steppery, jsou nejlevnější ze stepperů. Koupíte je za méně než 1 500 korun a jejich pořízení výrazně nezatíží váš rozpočet. Jedná se o nejlevnější trenažéry. Oblíbený je např. ministepper Cylina od inSPORTline, který je malý, skladný a díky hydraulickým tlumičům také velmi tichý. 

Je to malý velký pomocník pro perfektní procvičení nohou i hýžďových svalů. Jak se v recenzi podělila paní Alena:
Měla jsem již předtím jiný steper,ale tento je vylepšený. Je pro ženy od 14 do 90 tel.Každý může cvičit podle svých možností.Já cvičím 5x týdně.a mé vnitřní křečové žíly jsou v pohodě-žádné léky.“

Steppery střední třídy

Mezi dražší steppery patří další z mini stepperů inSPORTline Big. Ten již má počítač a nastavení zátěže. Uživatelky potvrzují, že stepper Twist Big dokáže rychle zlikvidovat kilogramy nabrané po dětech. Vyšší cena se vyplatí - má boční nášlap, gumové úchyty i výškové polohování přední části, takže s ním skvěle a rozmanitě procvičíte celé tělo – boky, stehna, břišní, prsní, zádové svalstvo i ruce. 

Steppery s držadly pro ruce

Za obdobnou cenu koupíte i nejlevnější steppery s držadly. Ty jsou stabilnější díky rukojetím, které jsou doplněné o snímače tepové frekvence. Můžete tak kontrolovat váš tep a udržovat se během tréninku v ideální tepové frekvenci. 

Steppery vyšší třídy

Robustní steppery s držadly pro ruce, kvalitní konstrukce a propracovaného počítače se používají do fitcenter a klubových posiloven. 

Zatím jich na trhu moc není, ale patří mezi ně inSPORTline Skeleton s 12 úrovněmi nastavení odporu, které lze měnit i během tréninku. Počítač zobrazuje např. spálený tuk a kalorie. Díky použitým materiálům je velmi tichý. 
Vzdáleně již může připomínat eliptický trenažér, ovšem pohyb na něm je zcela jiný, než na elipticalu.

Ať už si vyberte jakýkoliv ze stepperů, vždy dostanete velmi dobrého pomocníka pro formování spodí části těla, který můžete využít i v boji s kilogramy navíc.


Publikováno: 28. 8. 2016