Za jak dlouho se objeví výsledky cvičení na stepperu?

Stepper je simulátor chůze do schodů - ideální stroj pro zpevnění stehen a hýždí, který také posiluje srdce, oběhový systém a celkově zlepšuje kondici.

Stepper si lidé pořizují proto, že oproti stoupání do schodů šetří kolenní klouby. Je tedy i účinným rehabilitačním prostředkem.

Asi každého začátečníka zajímá, kdy bude jeho sportovní snaha korunována úspěchem. Na to však žádný trenér jednoznačně neodpoví. Každé tělo je jiné a univerzální radu nelze poskytnout. Snad jen, abyste vydrželi. Pomohou vám v tom endorfiny, takzvané hormony štěstí, které se vyplavují při každé fitness aktivitě. Brzy si jistě sami všimnete zpevněných svalů a celkové vitality. A o to přece jde, vybrané cvičení musí být hlavně zábavné.

Můžete se však inspirovat názory z internetových diskuzí. Jedna z účastnic uvádí, že cvičí na stepperu a ergometru 3 - 4x týdně, a to ráno na lačno, protože se jí tak cvičí daleko lépe než odpoledne, a také spálí více kalorií. Díky tomuto režimu úspěšně hubne.

Jak používat stepper

Aby bylo cvičení na stepperu účinné, je třeba dodržovat pár pravidel. Základní princip spočívá v přenášení váhy střídavě na jednu a druhou nohu. Samozřejmě poté, co si nastavíte jednotlivé funkce, například počítání kroků, počet kroků za minutu, čas cvičení, spotřebu kalorií. Tyto parametry stepperů jsou standardem.

Zpříma a plynule

Pro zapojení hýžďového svalstva je nutné stát na stepperu zpříma. Na plošinu, která jde dolů, tlačte. Druhou, která jde nahoru, odlehčujte. O madla stepperu se neopírejte - pomáhají pouze udržovat rovnováhu. Hlídejte si také kolena v rovině, bez vytáčení do stran. Pohybujte se plynule, s využitím celé výšky zdvihu. Krátké trhavé pohyby zbytečně zatěžují tělo a oddalují viditelné výsledky.


Publikováno: 10. 6. 2016