Jak vám může pomoci stepper a proč je důležité posilovat nohy

Steppery a další posilovací stroje na nohy patří mezi základní domácí cvičební pomůcky. Mít silné nohy je důležité, jak pro správné držení těla, tak pro šetření kloubů.

Slabé nohy způsobují asymetrii postavy a v důsledku přibírání na horní části těla také nadměrné zatížení kyčlí a kolen. Pomoc je však nablízku, vaše nohy posílí steppery, leg pressy, stroje na předkopávání, zakopávání nebo novinka - vibrační posilovací stroj.

Zůstaneme u stepperů, které jsou populární a cenově dostupné

Takto steppery hodnotí uživatelky:

  • Paní Vladimíra: "Skladný, žádná složitá montáž, návod dostačující. Účinky cvičení jsou  znatelné už po 10 dnech. Mám 1,5 kg dole bez úpravy jídelníčku. Cvičím denně 20 až 30 minut. Podmínkou je důkladné protažení před cvičením, jinak bolí achilovky a kolena. Ze začátku stepper vrzal, ale po promazání dle návodu je tichoučký, takže můžete při cvičení nerušeně koukat na TV či poslouchat hudbu."
  • Paní Veronika: "Při dvou dětech nemám čas navštěvovat fit centrum. Tudíž jsem zvolila tuto variantu. Jednoduchý manuál, přístroj se mi užívá dobře. Stepper se zaměřuje především na mé problematické partie, a tím u mě vyhrál na plné čáře."
  • Paní Dáša: "Stepper je vhodný pro ty, kteří nemají čas chodit do posilovny. Hodí se, když dávají třeba zprávy, a nechcete se jen tak válet na gauči. Ale záleží na každém, proč si ho pořídil."

Aby vás stepper rovnoměrně posílil, cvičte pomalu a plynule

Trenéři doporučují stát na stepperu zpříma, čímž se zapojí hýžďové svalstvo, a nepředklánět se. Cvičení má být pomalejší, ale plynulé - spálí se tak více kalorií. Tato sportovní potřeba simulující chůzi do schodů vám kromě posílení nohou upraví krevní tlak a zlepší krevní oběh. Cvičení na stepperu má navíc i relaxační účinky a je prospěšné například po celodenním sezení v kanceláři.


Publikováno: 6. 5. 2016